Mini ładowarka Kovaco Mini Z 400 to innowacyjna maszyna, którą można wykorzystać do wielu zróżnicowanych zadań. Głównym atutem tej maszyny jest zasilanie z akumulatorów, dzięki czemu nie emituje spalin. Dzięki temu Mini Z może pracować również wewnątrz pomieszczeń bez negatywnego wpływu na środowisko.

Szeroki wybór osprzętu powoduje, że Mini Z jest bardzo użyteczną maszyną, umożliwiającą pełną obsługę gospodarstwa. Sprawdzi się również doskonale w wielu zadaniach w firmach budowlanych. Udźwig 400 kg powoduje, że z powodzeniem można ją wykorzystać do załadunku rozmaitych materiałów.

Ładowarka Mini Z jest idealna do pracy w trudnych warunkach pracy wewnątrz budynków. Możliwość zdalnego sterowania tą maszyną powoduje, że jest naprawdę wyjątkowa i trudno ją porównać z możliwościami jakiejkolwiek innej maszyny dostępnej na rynku.

Mini Z 400 ma certyfikowane podwozie gąsienicowe o wysokiej mocy. Jednocześnie, ta w 100% elektryczna maszyna może pracować do 8 godzin na jednym ładowaniu. Parametry konstrukcyjne i nowoczesny design powodują, że ładowarka Mini Z radzi sobie w warunkach trudnego dostępu dzięki swoim możliwościom jezdnym i kompaktowym wymiarom.

Ładowarka Mini Z 400 posiada linię hydrauliczną, dzięki której może współpracować nie tylko ze standardową łyżką, łyżką ażurową, zrywakiem, czy widłami, ale również z wieloma innymi dostępnymi osprzętami, takimi jak chwytak rolniczy, łyżka z chwytakiem, łyżka 4w1 otwierana (z krokodylem), chwytak do drewna, chwytak do balotów, pług, nożyce do drewna, czy młot hydrauliczny.

Dodatkowa linia elektryczna pozwala na doposażenie ładowarki Mini Z w zamiatarkę, co czyni ten nośnik uniwersalnym sprzętem, który zawsze będzie pomocny w porządkowaniu przestrzeni bez względu na jej charakter.

W dobie, gdy ekologiczne, elektryczne rozwiązania zyskują coraz więcej zwolenników, ładowarka Kovaco wpasowuje się w wymagania nawet bardzo wymagających klientów. Trzeba przyznać, że operator dzięki właściwością i specyfice tej maszyny odczuje naprawdę miłą odmianę przy pracy w gospodarstwie, czy innych zastosowaniach.

Ekologiczny charakter ładowarki Mini Z pozwala na wykorzystanie funduszy unijnych w finansowaniu, co nie pozostaje bez wpływu na opłacalność tej inwestycji.

Fakt, że Mini Z nie posiada silnika spalinowego, powoduje że koszty jej utrzymania pozostają niskie przez całe lata użytkowania.

Waga ładowarki Kovaco Mini Z 400, to 1500 kg, tak więc do jej transportu wystarczy zwykła przyczepa.