Stabilność ładowarki elektrycznej Elise, sprawdzona według najnowszych standardów technologicznych, pozwala na jej zastosowanie we wnętrzach budynków, tuneli czy innych przestrzeni zamkniętych, na zewnątrz, ale także na drogach publicznych lub na pochyłościach.

Oprócz stabilności, ładowarka ze sterowaniem burtowym i zasilaniem elektrycznym Elise 900 charakteryzuje się prześwitem o 6 cm większym niż ładowarki konkurencyjnych marek.

Ładowarka Elise 900 różni się od maszyn z silnikiem Diesla nie tylko ze względu na jej cechy, ale także dzięki charakterystycznemu wzornictwu.

Projektantom Elise udało się uniknąć wystającego tyłu, co pozwala maszynie dotrzeć do miejsc, w których jest to problemem dla konkurencyjnych ładowarek. Za podobnie przydatne rozwiązanie uznać można uznać sposób budowy głównego ramienia, które można podnieść aż na 3,6 m co pozwala między innymi na bezproblemowy załadunek wywrotki.

W ładowarce elektrycznej Elise 900 operator ma również do dyspozycji funkcję samopoziomowania łyżki, co znakomicie ułatwia pracę.